Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
25 lat samorządu terytorialnego w Krakowie
printable version

6 Comments
Posted on 18 Jun 2015 by maciej
Audycja Myśląc Ojczyzna z 17 czerwca 2015 r.
printable version

Poseł Barbara Bubula w audycji Myśląc Ojczyzna

 

[Źródło]

0 Comments
Posted on 17 Jun 2015 by maciej
Audycja Myśląc Ojczyzna z 10 czerwca 2015 r.
printable version

Poseł Barbara Bubula w audycji Myśląc Ojczyzna

 

[Źródło]

0 Comments
Posted on 10 Jun 2015 by maciej
Audycja Myśląc Ojczyzna z 3 czerwca 2015 r.
printable version

Poseł Barbara Bubula w audycji Myśląc Ojczyzna

 

[Źródło]

0 Comments
Posted on 03 Jun 2015 by maciej
Walka o TVP
printable version

Jutro zapadnie decyzja, kto zostanie prezesem telewizji publicznej - zwraca uwagę Barbara Bubula w „Naszym Dzienniku”. 

W tle walki o najwyższy urząd w państwie rozgrywa się batalia o to, kto będzie prezesem TVP przez najbliższe cztery lata – pisze w dzisiejszym numerze „Naszego Dziennika” Barbara Bubula. Obecnie toczy się procedura konkursowa, w której rada nadzorcza ma wyłonić nowy, trzyosobowy zarząd spółki na Woronicza.

„Dotychczas władzę sprawował Juliusz Braun, związany z obozem Platformy Obywatelskiej, mając do pomocy po jednym przedstawicielu SLD i PSL” – przypomina posłanka.

„Przegrana Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich oznacza, że także w telewizji publicznej, która bardzo się starała, by w Pałacu Prezydenckim nie nastąpiła zmiana, może dojść do małego przewrotu pałacowego, ale tylko wewnątrz szczelnego politycznego układu” – ocenia Bubula.

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/137991,walka-o-tvp.html

0 Comments
Posted on 01 Jun 2015 by maciej
program Bez Krawata 30 V 2015
printable version

0 Comments
Posted on 01 Jun 2015 by maciej
Audycja Myśląc Ojczyzna z 27 maja 2015 r.
printable version

Poseł Barbara Bubula w audycji Myśląc Ojczyzna

 

[Źródło]

0 Comments
Posted on 28 May 2015 by maciej
Zapraszam na moje najbliższe spotkanie w Bieżanowie
printable version

0 Comments
Posted on 21 May 2015 by maciej
Audycja Myśląc Ojczyzna z 20 maja 2015 r.
printable version

Poseł Barbara Bubula w audycji Myśląc Ojczyzna

 

[Źródło]

0 Comments
Posted on 20 May 2015 by maciej
Prawo i Sprawiedliwość i Solidarność wspierają hutników
printable version

0 Comments
Posted on 20 May 2015 by maciej
Nieuczciwe i agresywne zagrywki sztabu Bronisława Komorowskiego
printable version

Rozmowa Poseł Barbary Bubuli dotycząca bieżącej kampanii prezydenckiej

 

[Źródło]

0 Comments
Posted on 20 May 2015 by maciej
Wynik sondażu to chwilowa reakcja. Są sygnały, że wyborcy Kukiza zagłosują na Dudę
printable version

"To chwilowa reakcja związana z zawahaniem ludzi, jak głosować" - tak najnowszy sondaż komentowała w Radiu Kraków posłanka PiS Barbara Bubula. Sondaż Millward Brown dla faktów TVN przeprowadzony po niedzielnej debacie pokazuje, że na urzędującego prezydenta chce głosować 47 procent ankietowanych. Andrzej Duda cieszy się poparciem 44 procent.

"Mam sygnały, że wielu ludzi, którzy głosowali na Pawła Kukiza, chce się zaangażować w kampanię Andrzeja Dudy" - mówiła posłanka Bubla w porannej rozmowie Radia Kraków. W czwartek kolejna debata obu kandydatów a głosowanie w niedzielę.

Małopolski PiS upomina się o hutników. Piszą państwo, że Bronisław Komorowski odwiedza Kraków i nic nie robi sobie z tego, że kilka kilometrów dalej odbywa się protest. Pani poseł, nie ma protestu w Arcelorze.

- Owszem, można powiedzieć w sposób formalny, że nie ma. Jest jednak niepokój pracowników huty i współpracowników. Nie ma jednak wiążących decyzji dotyczących przyszłości huty. Przejeżdżałam wczoraj przez Nową Hutę, jak Bronisław Komorowski był na osiedlu Teatralnym. Widziałam tę garstkę ludzi...

Mimo wszystko Bronisław Komorowski wygrywa w Krakowie z Andrzejem Dudą.

Tak. To wygrywanie nie jest poparte konkretami dla zwykłych ludzi. Oni oczekują, żeby prezydent się tym zajął. Jest zagrożenie huty a prezydent przyjeżdża i robi propagandową wizytę, żeby się pokazać. On się nie zajmuje problemami pracowników kombinatu.

Sami związkowcy mówią, że to nie jest łatwa sprawa. Chodzi o to, żeby prywatnej firmie pomóc z publicznych pieniędzy, by zachować w sumie około 6000 miejsc pracy. Związkowcy są ostrożni. Nie chodzi o politykę rządu, ale głównie o politykę tej firmy.

- Zgadza się. Rząd może jednak podjąć działania, które sprzyjają pewnym branżom. Tak robi rząd niemiecki, który uratował swoje stocznie, ratuje przemysł hutniczy. Tam jest bardzo niska akcyza na energochłonne części gospodarki. W rezultacie są miejsca pracy dla ludzi w Niemczech. Nie ma wyprowadzania zakładów do krajów, gdzie jest tania siła robocza. U nas nie ma takiej polityki rządu. Pamiętamy stocznie i kryzys z powodu braku pomocy rządu. Są poważne obawy, że do tego samego dojdzie w przypadku hutnictwa. Trzeba dopingować rząd, żeby ta produkcja została w naszym kraju.

To musi być element kampanii? Janusz Piechociński w Krakowie przestrzegał, żeby nie stać się elementem negocjacji między Arcelorem a rządem. One trwają i nie da się tego zrobić w jeden dzień.

- To jak oceniana jest polityka wicepremiera Piechocińskiego, usłyszeliśmy na taśmach prawdy. Pani Bieńkowska uznała, że 7-letnie działania rządu w sprawie górnictwa to 4 litery. W samym obozie władzy jest przekonanie, że działania dotyczące ratowana gospodarki są na pokaz. To zła prognoza przed kolejnymi latami. Dlatego chcemy zmiany, żeby PO przestała rządzić, bo oni sami siebie oceniają jako nieskutecznych.

Jak PiS napisało, że trwa protest, to zadzwoniłem do związkowców. Oni powiedzieli, że protestu nie ma i czekają na ciąg dalszy negocjacji. Przed II turą wszystkie ręce na pokład?

- Nie tylko to. Chcemy wprowadzić konkretne tematy do kampanii. To nie mają być tylko zagrywki z zakresu PR. To ma być kampania o problemach. Mówimy o emeryturach, bezrobociu i wyjazdach młodzieży. To problemy Polaka. To powinno być w kampanii prezydenckiej i parlamentarnej.

Części tych tematów zabrakło w czasie debaty. Andrzej Duda mógł pytać o hutę, o miejsca pracy. Zamiast tego były pytania o próby zabicia milicjanta.

- Zabrakło tematów gospodarczych. Można powiedzieć, że debata była trudna. Bronisław Komorowski łamał reguły i przerywał. Andrzej jak mógł ripostować, miał wyłączony mikrofon. To drobiazgi, ale się okazało, że prezydent był bezkarny. On mógł łamać reguły, używać kartek i kłamstw. Andrzej Duda nie mógł odpowiedzieć. To chwyty, które powinny wskazać, że strona prezydenta łamie reguły.

Nie rozumiem kalendarza wydarzeń. Może wśród sztabowców Andrzeja Dudy są ludzie, którzy nie chcą, żeby wygrał? W niedzielę nie było najlepiej. W czwartek debata w TVN a wcześniej Bronisław Komorowski będzie u Kuby Wojewódzkiego. Skąd taki kalendarz?

- Mam nadzieję, że wyborcy zareagują na postawę tej strony. Wczoraj w programie Tomasza Lisa została zaatakowana córka Andrzeja Dudy. Został użyty do tego fałszywy wpis. Po tamtej stronie jest wielka agresja. Ludzie wobec tak zmasowanego ataku na Dudę, zagłosują na niego. Ja mam inne sygnały dotyczące debaty niedzielnej. Andrzej nie wykorzystał wszystkich argumentów, ale wielu ludzi doceniało jego kulturę osobistą i spokój. To dobry atut dla wielu wyborców. Oni chcą mieć kulturalnego prezydenta. Takim się okazał Andrzej Duda.

Nie brakowało jednak głosów, że ciągłe „panie prezydencie” pokazywało Andrzeja Dudę jako uczniaka.

- To dobrze wychowany człowiek. Trudno, żeby się inaczej zwracał. Andrzej Duda został też zaatakowany na konwencji przez panią Agnieszkę Holland a dzisiaj czytam, że Duda zaprosił panią Agnieszkę na rozmowę. To człowiek, który reaguje na negatywne sytuacje pozytywnie. On zjednuje tym ludzi.

Po debacie są już badania, które pokazują przewagę Bronisława Komorowskiego. To zapowiedź nowej tendencji? Jak to pani odczytuje?

- To chwilowa reakcja związana z tym zawahaniem. My mamy wiele sygnałów od ludzi, którzy głosowali na Kukiza i Korwin-Mikkego a teraz chcą poprzeć Dudę. Jest wielu ludzi, którzy chcą zmiany. Dla nich zmianą jest Andrzej Duda.

 

[Źródło]

 

0 Comments
Posted on 20 May 2015 by maciej
Zapraszam na moje najbliższe spotkanie w Krakowie
printable version

We wtorek 19 maja 2015

po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Sali parafialnej w dolnym kościele

p.w. Bł. Anieli Salawy przy al. Kijowskiej 29 w Krakowie odbędzie się spotkanie

z Poseł na Sejm RP Barbarą BUBULĄ

PT. "UDZIAŁ KATOLIKÓW W ŻYCIU SPOŁECZNYM I POLITYCZNYM"

 

W środę 20 maja 2015 po Mszy Świętej o godz. 18.30  w sali parafialnej

przy kościele  p.w. NMP z Lourdes  przy ul. Misjonarskiej 37 w Krakowie  

odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP Barbarą Bubulą

PT. „UDZIAŁ KATOLIKÓW W ŻYCIU SPOŁECZNYM I POLITYCZNYM”

 

0 Comments
Posted on 18 May 2015 by maciej
Audycja Myśląc Ojczyzna z 13 maja 2015 r.
printable version

Poseł Barbara Bubula w audycji Myśląc Ojczyzna

 

[Źródło]

0 Comments
Posted on 17 May 2015 by maciej
Władze TVP działają w poczuciu całkowitej bezkarności!
printable version

wPolityce.pl: Otrzymała Pani raport o tym jak TVP prezentowała poszczególnych kandydatów w wyborach prezydenckich i ile czasu im poświęciła w programach informacyjnych i publicystycznych. Jak pani skomentuje rażące dysproporcje, które ujawnia ten dokument?

Barbara Bubula: Myślę, że władze telewizji działają w poczuciu całkowitej bezkarności. Rzuciły wszystkie siły, aby pomóc urzędującemu prezydentowi i to bez jakiegokolwiek umiaru. Bo te dysproporcje są szokujące. W marcu - bo z tego miesiąca mamy ostatnie pełne dane - przeznaczono ponad 6 godzin dla urzędującego prezydenta i 22 minuty dla Andrzeja Dudy. Wśród pozostałych kandydatów też widać, że niektórzy są wyjątkowo faworyzowani. Najczęściej w takiej roli pojawia się Adam Jarubas, ale też Janusz Palikot czy Magdalena Ogórek. Ale absolutnie nie ma to nic wspólnego z rzeczywistymi preferencjami Polaków i z liczbą widzów, którzy chcieliby, żeby poglądy Andrzeja Dudy dotarły do wszystkich.

Czy istnieją podstawy prawne żeby pociągnąć do odpowiedzialności władzeTVP za ten brak równych szans?

Niestety jest tak, że władze telewizji zasłaniają się tym, że udostepniają kandydatom wynikający z kodeksu wyborczego bezpłatny czas antenowy i to jest ich obowiązek. Natomiast przepis dotyczący pokazywania poglądów wszystkich partii politycznych nie jest tak ściśle sformułowany, żeby można było powiedzieć, że to musi być czas dzielony po równo. I z tego się korzysta, by prezentować swoich ulubieńców. Oczywiście jest to przekroczenie ustawy. Ale przede wszystkim - powtórzę - działanie w poczuciu bezkarności. Bo tym, kto może odwołać prezesa TVP za działania niezgodne z prawem, jest sprzyjająca mu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Wiadomo, że kruk krukowi oka nie wykole. Dlatego uważam, że naród powinien w sposób jawny opowiedzieć się za całkowitą zmianą władz telewizji publicznej - jeśliby w takich warunkach - w co wierzę - Andrzej Duda wygrał wybory.

Czy ten raport będzie tematem obrad dla sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu?

Chcielibyśmy o tym rozmawiać. Niestety nie mamy już teraz możliwości zwoływania nadzwyczajnych posiedzeń komisji, bo wskutek różnych działań prezydium Sejmu nie mamy już 1/3 składu. Skończyły się czasy walki o Telewizję Trwam. Zabezpieczono się teraz przed tym, żeby PiS nie mógł złożyć takiego wniosku. Ale przy każdej okazji będziemy ten temat podnosić. To jest przecież jawne łamanie standardów funkcjonowania państwa demokratycznego. To powinien być też przedmiot skargi do instytucji zagranicznych, które się zajmują wolnością słowa.

Również do OBWE?

Myślę, że tak. W ogniu kampanii nie wszystko da się zrobić ale na pewno będziemy robić takie podsumowanie zaraz po wyborach.

 

[Źródło]

0 Comments
Posted on 08 May 2015 by maciej
Zapraszam na moje najbliższe spotkanie w Nowej Hucie
printable version

0 Comments
Posted on 07 May 2015 by maciej
Zapraszam na moje najbliższe spotkanie w Nowej Hucie
printable version

0 Comments
Posted on 04 May 2015 by maciej
Audycja Myśląc Ojczyzna z 29 kwietnia 2015 r.
printable version

Poseł Barbara Bubula w audycji Myśląc Ojczyzna

 

[Źródło]

0 Comments
Posted on 29 Apr 2015 by maciej
Zapraszam na moje najbliższe spotkanie w Słomnikach
printable version

0 Comments
Posted on 29 Apr 2015 by maciej
Zapraszam na moje najbliższe spotkanie w Krakowie
printable version

0 Comments
Posted on 28 Apr 2015 by maciej

<< Previous 0 Next >>

Powered by CuteNews